KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292098
nr 1629 2098
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Hus vid väg. Signerad. Olja på pannå, 20x14 cm, yttermått inklusive ram. 32x26 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:39:28
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson